HascoGame هاسکو گیم وب سایتی برای همه ی گیمیرها

پرفروش‌ترین بازی‌های نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۹ در بریتانیا درخشش GTA V

پس از ۶ سال از عرضه‌ی رسمی GTA V، این بازی در سال ۲۰۱۹ پرفروش‌ترین بازی در بریتانیا است. قابل ذکر است که پرفروش‌ترین آی‌پی جدید در سال ۲۰۱۹ نیز تا اکنون، بازی انحصاری پلی‌استیشن ۴ یعنی Days Gone بوده است.

بازی GTA V حدود ۶ سال پیش عرضه شد و توانست یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های تاریخ شود. شاید باور نکنید ولی هر هفته که به جدول فروش هفتگی بریتانیا نگاه می‌اندازیم، هنوز نام GTA V در لیست ۱۰ بازی برتر خوش می‌درخشد. به تازگی این خبر منتشر شده بود که بیش از ۱۱۰ میلیون نسخه از این بازی به سرتاسر جهان ارسال شده است. امروز نیز خبر دیگری منتشر شده است که گوشه‌ای دیگر از قدرت بزرگ و تمام‌نشدنی این بازی را به رخ می‌کشد.

طبق آمار منتشر شده، در نیمه‌ی ابتدایی سال ۲۰۱۹ میلادی، GTA V لقب پروفروش‌ترین بازی را به خود اختصاص داده است. این امر در حالی است که بیش از ۶ سال از انتشار این بازی می‌گذرد. تمامی بازی‌های بزرگ پس از این عنوان نیز توانایی رقابت با GTA V را نداشته و در مقابل او به زانو در آمده‌اند. جالب است که بدانید این بازی در طول نیم‌سال اول سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۳۶۰۰۰۰ نسخه در بریتانیا فروش داشته است. بازی دیگر راک‌استار (Rockstar) یعنی Red Dead Redemption 2 در این جدول جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است و به فروشی معادل با ۲۶۰۰۰۰ نسخه دست یافته است. در رتبه‌ی دوم نیز بازی FIFA 19 قرار دارد که اصلا دور از انتظار نبود. در رتبه‌ی سوم نیز بازی آنلاین یوبی‌سافت (Ubisoft) یعنی The Division 2 حضور دارد که برخلاف فروش فیزیکی پایین، در حیطه‌ی فروش دیجیتالی خیره‌کننده ظاهر شده است.

اگر فکر می‌کنید که GTA V تنها بازی قدیمی است که در لیست ۱۰ بازی پرفروش نیمه‌ی ابتدایی سال ۲۰۱۹ قرار دارد، سخت در اشتباه هستید. بازی Rainbow Six Siege با فروشی بیش از ۱۷۵۰۰۰ نسخه، در رتبه‌ی هفتم قرار دارد.

به سراغ پرفروش‌ترین آی‌پی جدید در سال ۲۰۱۹ برویم. قطعا بازی‌های قدتمندی در این حیطه وجود دارند ولی بازی انحصاری پلی‌استیشن ۴ یعنی Days Gone توانسته است تا رتبه‌ی اول را با ۲۳۰۰۰۰ نسخه به خود اختصاص دهد. بازی Anthem نیز برخلاف نقدهای منفی و پشتیبانی نامناسب، در لیست ۱۰ برتر حضور دارد و موفق به فروش ۱۶۵۰۰۰ نسخه‌ای شده است. بازی Resident Evil 2 Remake نیز عملکرد بسیار خوبی داشته و با فروشی ۲۴۰۰۰۰ نسخه‌ای، رتبه‌ی پنجم را در اختیار دارد.

جالب است که بدانید حدود ۱٫۵۶ بیلیون یورو در بریتانیا برای خرید و فروش بازی‌های ویدئویی مصرف شده است که این رقم حدود نصف پول خرج شده برای سرگرمی‌های کلی این کشور محسوب می‌شود. سهم فروش فیزیکی بازی‌ها از این عدد، ۱۸۴٫۹ میلیون یورو بوده است که نسبت به سال گذشته ۸ درصد کاهش یافته است. فروش دیجیتالی ولی از طرف دیگر با رشد ۲ درصدی مواجه شد و حدود ۱٫۳۸ بیلیون یورو را به خود اختصاص داد. شما در قسمت زیر می‌توانید لیست ۱۰ بازی پرفروش در نیمه‌ی ابتدایی سال ۲۰۱۹ را در بریتانیا مشاهده کنید.

 1. GTA V با فروش ۳۶۱۳۱۲ نسخه.
 2. FIFA 19 با فروش ۳۶۰۵۸۸ نسخه.
 3. The Division 2 با قروش ۲۳۶۵۲۰ نسخه.
 4. Red Dead Redemption 2 با فروش ۲۵۹۹۳۱ نسخه.
 5. Resident Evil 2 با فروش ۲۳۹۴۹۵ نسخه.
 6. Days Gone با فروش ۲۲۹۱۸۲ نسخه.
 7. Rainbow Six Siege با فروش ۱۷۵۴۵۱ نسخه.
 8. Call of Duty Black Ops 4 با فروش ۱۷۲۰۶۵ نسخه.
 9. Anthem با فروش ۱۶۵۷۴۶ نسخه.
 10. Forza Horizon 4 با فروش ۱۴۴۷۹۰ نسخه.
 • مدیر سایت
 • جمعه, 18 مرداد 98


بیشتر بخوانید :

منبع گیمفا

مشاهده سایر نظرات تعداد نظرات ( 0 )
{{com.user.name}} مدیرسایت

{{ com.content }}

{{ com.create_at }} پاسخ دادن شما به عنوان مدیر اگر مایل به حذف هستید کلیک کنید
{{ans.user.name}} مدیرسایت

{{ ans.content }}

{{ ans.create_at }} شما به عنوان مدیر اگر مایل به حذف هستید کلیک کنید

مطالب پیشنهادی