HascoGame هاسکو گیم وب سایتی برای همه ی گیمیرها

دروازه‌بان نامرئی FIFA 21 از ورود توپ به دروازه جلوگیری می‌کند

تصور کنید در حال بازی کردن FIFA 21 هستید و در حالی که دروازه کاملا برای گل شدن شوت شما باز است، یک دروازه‌بان نامرئی از به ثمر رسیدن گل جلوگیری می‌کند. این چیزی است که برای u/ListenLopsided، یکی از کاربران وب‌سایت ردیت (Reddit) اتفاق افتاد؛ اگر یک نیروی نادیدنی مانع نمی‌شد، این کاربر می‌توانست توپ را کاملا از خط دروازه عبور دهد.

FIFA 21، آخرین نسخه‌ی منتشر شده از این سری، در ماه اکتبر سال گذشته‌ی میلادی وارد بازار شد. این عنوان، با وجود گلیچ‌های متعددی که در آن دیده شد، روی‌هم‌رفته توانست دیدگاه‌های مطلوبی را دریافت کند. البته این عنوان جنجال‌هایی را هم به همراه داشت؛ همچون زمانی که الکترونیک آرتس (Electronic Arts) متوجه شد که دست‌کم یکی از کارمندانش، بسته‌های کارت‌های FIFA 21 Ultimate Team را با قیمت‌های بسیار بالای ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار می‌فروخته است.

چند روز پیش، u/ListenLopsided برای نمایش یک باگ کاملا مشخص، ویدیویی را در وب‌سایت ردیت منتشر کرد. در این ویدیو، توپ بدون هیچ مانعی بر سر راه خود، به دروازه نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود و دقیقا زمانی که از خط دروازه عبور می‌کند، با یک دیوار نامرئی برخورد کرده و از دروازه خارج می‌شود. با وجود اینکه توپ کاملا از خط دروازه عبور کرده است، سیستم بازی این گل را ثبت نمی‌کند. مشخص نیست که این مشکل در بازی شایع است یا خیر، اما مطمئنا انتشار این دست از ویدیوها به نفع بازی نخواهد بود.

FIFA 21، بیست و هشتمین عنوانی به حساب می‌آید که الکترونیک آرتس از سری FIFA منتشر کرده است. عناوین این سری، همچون عناوین بزرگ دیگر، همواره باگ‌هایی را به همراه داشته‌اند. در لحظه‌ی مشاهده‌ی باگ موردبحث، بازوی دروازه‌بان حریف، زمانی که قصد دارد برای گرفتن توپ به دروازه بازگردد، با تیر عمودی دروازه برخورد می‌کند. این احتمال وجود دارد که سیستم بازی در این صحنه، به دلیل برخورد بازوی دروازه‌بان با تیر عمودی، به اشتباه دروازه‌بان را برای جلوگیری از ورود توپ به دروازه، در جای درستی شناسایی کرده باشد. اینکه مشکل مذکور از کدنویسی‌های بازی است یا در کدهای دروازه‌بان مشکلی وجود دارد، همچنان نامشخص باقی می‌ماند.

در هر صورت، وجود چنین مشکلی در بازی FIFA 21، چندان با اهمیت نخواهد بود. این باگ به همان اندازه که باعث ناراحتی u/ListenLopsided شد، برای عنوانی با موفقیت‌های FIFA 21 مشکی کوچک و بسیار نادر به حساب می‌آید. هر بازی، باگ‌های خود را دارد و اگر این بدترین اتفاقی است که می‌تواند در FIFA 21 رقم بخورد، آنگاه می‌توان گفت که این بازی در شرایط مطلوبی به سر می‌برد. خوشبختانه، این باگ در بازی بسیار نادر بوده و یا اینکه توسط الکترونیک آرتس کاملا برطرف شده است.

اگرچه، منصفانه است اگر بگوییم که وجود همین ایرادات کوچک، جذابیت و لذت کلی بازی را کم می‌کند. به طور کلی، باگ‌ها بسیار ناراحت‌کننده هستند؛ مخصوصا این باگ که مطمئنا می‌تواند اوقات بسیاری را تلخ کند.

  • مدیر سایت
  • سه شنبه, 17 فروردین 0


بیشتر بخوانید :

منبع گیمفا

مشاهده سایر نظرات تعداد نظرات ( 0 )
{{com.user.name}} مدیرسایت

{{ com.content }}

{{ com.create_at }} پاسخ دادن شما به عنوان مدیر اگر مایل به حذف هستید کلیک کنید
{{ans.user.name}} مدیرسایت

{{ ans.content }}

{{ ans.create_at }} شما به عنوان مدیر اگر مایل به حذف هستید کلیک کنید

مطالب پیشنهادی